Interfejsy diagnostyczne OBDI/OBDII

Wyświetlane 1-18 z 18

Wiele osób zastanawia się, czym jest interfejs diagnostyczny OBD2. Krótko mówiąc, to po prostu wbudowany system diagnostyczny Twojego pojazdu. Czy kiedykolwiek zauważyłeś na desce rozdzielczej lampkę sygnalizującą awarię? W ten sposób samochód informuje o tym, że pojawiła się jakaś usterka. Jeśli odwiedzisz mechanika, wykorzysta on interfejs OBD2 do zdiagnozowania problemu.

W tym celu podłączy specjalne urządzenie diagnostyczne do 16-pinowego złącza, znajdującego się zwykle przy kierownicy, czasem także schowanego za osłonami. Dzięki niemu może odczytywać kody OBD2, czyli kody diagnostyczne usterek i w ten sposób znaleźć rozwiązanie problemu. Nie musisz za każdym razem, gdy zaświeci się lampka kontrolna, umawiać wizyty u mechanika. Dzięki naszej ofercie obejmującej profesjonalne interfejsy ODB2 samodzielnie przeprowadzisz diagnostykę swojego samochodu.

Interfejsy diagnostyczne OBD2 – rozwiązanie wielu problemów z autem

Interfejs OBDII to jeden z elementów całego systemu diagnostycznego samochodu. Oprócz niego będziesz potrzebować również komputera, tableta lub smartfona z zainstalowanym odpowiednim oprogramowaniem. W naszej ofercie znajdziesz zarówno samodzielne interfejsy, jak i kompletne zestawy ze specjalnymi adapterami, a nawet laptopem.

Dostarczamy złącza w kilku typach – USB, RJ-45 oraz Bluetooth. Szeroki asortyment ułatwi Ci dobór narzędzia diagnostycznego m.in. do marki samochodu czy zainstalowanego na komputerze lub telefonie systemu operacyjnego. Prezentowane interfejsy OBD sprawdzą się zarówno w profesjonalnym warsztacie, jak i garażu amatora motoryzacji.

Za pomocą narzędzi diagnostycznych możesz nie tylko szybko usunąć wiele popularnych usterek. Interfejsy OBD2 pozwalają także m.in. sprawdzić licznik przed zakupem pojazdu, ustawić nowy przebieg po wymianie licznika, włączyć lub wyłączyć immobilizer, odczytywać parametry silnika w czasie rzeczywistym, kasować błędy poszczególnych modułów, kodować klucze i prowadzić wiele innych działań, istotnych w codziennej eksploatacji auta.

Interfejsy OBD – odpowiednie narzędzia do diagnostyki samochodów wszystkich marek

Wśród oferowanych w naszym sklepie interfejsów diagnostycznych OBD2 bez trudu znajdziesz model kompatybilny z Twoim samochodem. Posiadamy m.in. urządzenia pasujące do pojazdów z grupy VAG (VW, Audi, Skoda, Seat), aut amerykańskich, azjatyckich i innych europejskich.

Każdy dostępny interfejs OBD wyróżnia się łatwą obsługą, pełną funkcjonalnością oraz bogatą listą obsługiwanych systemów czy protokołów. Jeśli masz pytania związane z interfejsami diagnostycznymi, zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy praktycznych wskazówek i pomożemy wybrać właściwe urządzenie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 1222 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-16
Fast delivery. Great service.
2024-05-22
Super
pixel