• Generator ozonu ozonator O3ozon Hercules
 • Generator ozonu ozonator O3ozon Hercules
 • Generator ozonu ozonator O3ozon Hercules
 • Generator ozonu ozonator O3ozon Hercules
 • Generator ozonu ozonator O3ozon Hercules
 • Generator ozonu ozonator O3ozon Hercules

Generator ozonu ozonator O3ozon Hercules

Kod produktu: 13170
EAN: 5902838330647
Gwarancja: 24 miesiące
Moc: 40 W
Maks. wydajność ozonu: 1000 mg/h
Regulacja wydajności: Nie
Metoda produkcji ozonu: Wyładowania koronowe
Funkcja jonizacji: Tak
389,00 zł
/ szt.
316,26 zł netto
Out Of Stock
Zamów telefonicznie 32 706 15 15
Porównaj Do schowka
3890 pkt.
Darmowy zwrot towaru

Darmowy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny.

Więcej informacji jak dokonać zwrotu znajdziesz tutaj.

Zarejestruj się. Kupuj bez stresu i obaw
Klientom z aktywnym kontem na smartmoto.pl umożliwiamy darmowy zwrot zakupionych produktów poprzez Paczkomaty InPost. Pamiętaj, że gabaryty paczki nie mogą przekroczyć wymiarów gabarytu C (41 cm x 38 cm x 64 cm) oraz wagi 25 kg.
My zapłacimy za przesyłkę zwrotną!
Zaloguj się na swoje konto, dodaj zwrot i wybierz towary które chcesz zwrócić. Wygeneruj dokumenty zwrotu z etykietami adresowymi i wydrukuj je. Przekaż paczkę i etykiety adresowe do dowolnej placówki Poczty Polskiej – my zajmiemy się resztą.
                     
  Wydajność ozonu:
800-1000 mg/h
     

 Moc: 40 W

   

Waga: 2,5 kg

Generator ozonu Hercules to urządzenie przeznaczone do ozonowania powietrza, cieczy, wody oraz owoców i warzyw. Dzięki wysokiej wydajności, idealnie nadaje się do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach, ale także układów klimatyzacji samochodowych i wnętrz pojazdów. Skutecznie eliminuje bakterie i inne chorobotwórcze drobnoustroje zapewniając bezpieczeństwo oraz świeże i czyste powietrze. Ozon na całym świecie uznany jest za skuteczny środek do sterylizacji, a jego zdolności dwukrotnie przewyższają chlor! Ponadto, po działaniu redukuje się do tlenu, a środek chemiczny nie potrafi tego zrobić.

 

Funkcje generatora ozonu
Urządzenia takie jak generator ozonu idealnie sprawdzą się podczas sterylizacji żywności (owoców, warzyw, mięs), oczyszczania powietrza w pomieszczeniach, zabijając zarodniki, wirusy i drobnoustroje, dokonywania dezynfekcji układów klimatyzacji w samochodach osobowych, usuwania nieprzyjemnego zapachu pochodzącego od bakterii i grzybów zgromadzonych na parowniku układu klimatyzacji oraz dezynfekcji klimatyzatorów stacjonarnych. Ponadto, skutecznie usuwa zapachy i rozkłada szkodliwe związki chemiczne, takie jak stęchlizna, zapachy tytoniu, zwierząt itp.

 

Zastosowanie ozonatora
Hercules znajdzie swoje zastosowanie we wszelkiego rodzaju auto myjniach, zakładach blacharskich (w ostatniej fazie czyszczenia po naprawie), czy firmach czyszczących tapicerkę samochodową. Ponadto, jego funkcjonalność przyda się także w branży gastronomicznej, hotelarskiej oraz w przemyśle spożywczym, gdzie powstają różnego rodzaju zapachy i bakterie obniżające jakość powietrza. Ponadto, ozonator Hercules pozwala oczyścić wodę oraz wysterylizować żywność.

 

Wielofunkcyjny timer mechaniczny
Ozonator Hercules posiada wielofunkcyjny timer mechaniczny, dzięki któremu łatwo można ustawić pracę urządzenia. Ustawiany czas pracy można regulować co 2 minuty, a maksymalny czas, w którym urządzenie może pracować wynosi 60 minut. Posiada także możliwość pracy ciągłej.

 

Solidny ozonator z możliwością rozbudowy
Hercules od firmy o3ozon charakteryzuje się nieskomplikowaną, lecz solidną budową, wykonaną ze stali kwasowej, odpornej na wszelkie warunki warsztatowe i przemysłowe. Niezwykle żywotne tuby ozonowe oraz niegrzejące się przetwornice zapewnią, że urządzenie będzie służyć przez długie lata. Jego długoletnią wydajność wspomagają także filtry przeciw zakłóceniowe. Niewielkie rozmiary urządzenia oraz uchwyt do powieszenia go na ścianie pozwolą na wygodne jego przenoszenie i umiejscowienie w odpowiednim miejscu, by wykonał swoją pracę. Dodatkowo, Hercules posiada możliwość rozbudowy do większego modelu oraz zwiększenia jego wydajności.

 

Wydajna pompka oraz emisja jonów ujemnych
Ozonator Hercules posiada w zestawie pompkę o wydajności 3-5 litrów z rurką silikonową do ozonowania wody. Ponadto, urządzenie emituje jony ujemne o gęstości 3 000 000 na cm3. Wytrzymałe rurki silikonowe wspomagają dodatkowo wydajną pracę ozonatora.

 

Ozon - najczęściej zadawane pytania

Co to jest ozon?

 • Ozon jest postacią tlenu, który ma trzy atomy w cząsteczce, zamiast dwóch atomów tlenu, ale szybko się rozkłada i zamienia się w tlen. Została odkryta w 1840 przez Christian Friedrich Schönbein.

Jak powstaje ozon?

 • Istnieją dwa sposoby wytwarzania ozonu: ultrafioletowym i ulotowym (wyładowania koronowe). Większość urządzeń korzysta z metody wyładowań koronowych, symulując wyładowania atmosferyczne. Sprzęt wykorzystujący UV jest nieskuteczny, kosztowny w obsłudze.

Jak stosujemy Ozon?

 • Ozon jest jednym z najsilniejszych środków odkażających i utleniaczy i zabija bakterii E.coli, Listeria, Salmonella, Giardia i Cryptosporidium skuteczniej niż konwencjonalne środki dezynfekcyjne, jak chlor - w rzeczywistości, ozon zabija E.coli ponad 3000 razy szybciej niż chlor. Po wygenerowaniu, OZON dostaje się do szczelin, dywanów, zasłon, mebli, itd. Gdy dodatkowy atom tlenu dzieli się w cząsteczki ozonu, następuje: dezynfekcja i utlenianie. Jako środek odkażający, atomy te szybko niszczą bakterie, pleśni i nieprzyjemne zapachy.

Czy ozon jest bezpieczny?

 • Tak, ale umiar jest kluczem. Ozon w bardzo wysokim stężeniu może działać drażniąco na błony śluzowe i drogi oddechowe. Wytwarzanie Ozonu w bezpiecznej i umiarkowanej ilości oczyszcza powietrze - zbyt duże stężenie może być niebezpieczne. Ilość gramów ozonu należy przeliczyć na metry kwadratowe. Przed użyciem generatora ozonu należy zapoznać się z załączoną instrukcją dołączoną do każdego urządzenia. Ozon może zaostrzyć astmę. Po oczyszczeniu pomieszczenia przy pomocy Ozonu należy je wietrzyć min. 3 godz.

Jak można stwierdzić stężenie ozonu?

 • Istnieje szereg dostępnych metod mechanicznych - najczęściej stosowanymi i skutecznymi są rury Draeger, Residual

Jak długo ozon zostaje?

 • Tak szybko jak ozon powstaje w generatorze i rozprasza się w pokoju, tak szybko rozpada się z powrotem w tlen. Na ten krok zachodzi kilka procesów, w tym zmiany wprowadzane do tlenu z powodu niestabilności chemicznej ozonu. Przyspieszenie tego procesu zachodzi przez obecność takich czynników jak: ściany, dywany itp., stymulowanie procesu rozkładu. Dodatkowo, ozon sam w sobie posiada okres półtrwania co oznacza, że "wolny" powróci do tlenu w ciągu max. 30 minut, w ilości równej połowie jego poziomu. Oznacza to, że po każdych następnych 30 minutach jest o połowę mniej pozostałości ozonu. Jest to zbliżone do ciągu geometrycznego. W praktyce, okres półtrwania wynosi zwykle mniej niż 30 minut - jest to zależne od temperatury, stężenia bakterii i zanieczyszczenia w powietrzu. Intensywne stężenie ozonu nie trwa długo - po prostu się skończy i znika.

Gdzie Ozon jest wykorzystywany?

 • Te oczyszczacze powietrza były używane od lat przez profesjonalne firmy do usunięcia zapachów ognia i powodzi - w dużych sieciach hotelowych, w domu, biurze, piwnicy itp.

Gdzie umieścić generator ozonu w pokoju?

 • Jeśli używasz ozonu do oczyszczania powietrza zaleca umieścić filtr ozonu wysoko. Nie wolno wdychać ozonu bezpośrednio z urządzenia. Umieszczenie urządzenia wysoko pomaga rozproszyć ozon w pomieszczeniu równomiernie. Ozon jest cięższy od powietrza więc naturalnie będzie opadać na dół. Korzystanie z wentylatora może również przyczynić się do rozproszenia ozonu w pokoju. Jeśli generator ozonu będzie używany w pustym pokoju w trybie "terapii szokowej", zwalczania pleśni, bakterii lub zapachów, urządzenie powinno być umieszczone co najmniej na wysokości stołu. Nigdy nie umieszczaj generatora ozonu na podłodze!

Jak często pomieszczenie wymaga oczyszczania?

 • W trudnych warunkach pracy lub poważnie zanieczyszczonych pomieszczeniach generator ozonu powinien być stosowny co 2-3 tygodnie. W pomieszczeniach z klimatyzacją raz w roku na początku sezonu.

Czy ozon to to samo co "SMOG"?

 • Nie! "Smog" jest stworzony przez zanieczyszczenia powietrza. Smog zawiera w dużej mierze szkodliwe substancje chemiczne tj. tlenek węgla.

Jak powstaje ozon i czym różni się od chloru?

 • W ilościach potrzebnych do oczyszczania wody nie ma zauważalnego zapachu, smaku i koloru. Nie jest drażniący dla ludzi i sprzętu. Ozon oczyszcza wodę i powietrze bardzo szybko i sprawnie, 3000 razy szybciej niż chlor. Ozon nie pozostawia żadnych produktów ubocznych z wyjątkiem czystego tlenu.

Jak działa ozon stosowany do oczyszczania wody? Czy ma wpływ na powietrze, którym oddychamy?

 • Ilość ozonu wytwarzanego przez generator ozonu jest bez znaczenia dla normalnej atmosfery, w której żyjemy. Po rozpuszczeniu w wodzie, ozon jest bardzo bezpieczny. Nadmiar ozonu szybko zamienia z powrotem w tlen. Uwaga: nie wolno wdychać stężonego ozonu.

Jaka powinna być oliwa z oliwek do ozonowania?

 • Według badań przeprowadzonych przez Hulda Clark- zaleca się stosowanie oliwy z oliwek ozonowanej częściowo do użytku wewnętrznego, jako część programu oczyszczania wątroby oraz w celu usunięcia PCB z korpusu (biorąc 2 łyżki oliwy z oliwek częściowo ozonowanej trzy razy dziennie przez 2-3 tygodnie). Częściowo ozonowana oliwa z oliwek zachowuje właściwości cenione jako fantastyczną odżywkę skóry.

Ozon - powszechny środek do sterylizacji

 • Ozon (O3), aktywniejszy niż cząsteczki tlenu (600 razy bardziej aktywne niż chlor), skutecznie utlenia. Jego utlenienie jest powszechnie stosowane do sterylizacji, eliminuje bakterie, usuwa toksyczne zapachy. Ozon jest na całym świecie uznany za skuteczny środek do sterylizacji. Jego zdolność do sterylizacji jest dwukrotnie większa niż chloru. Ponadto redukuje się do tlenu po przeprowadzeniu sterylizacji - żaden środek chemiczny nie potrafi tego zrobić.

Jak działa ozon na dym tytoniowy?

 • Eliminuje podrażnienia wywołane fenolu gazów, poprzez ich utlenianie. Fenolu gazu - niewidzialna część dymu tytoniowego, który powoduje dolegliwości oczu i tworzy nieprzyjemny zapach. Ozon całkowicie oczyszcza wpływ dymu w każdym środowisku.

 

Jakość potwierdzona badaniami i certyfikatami
Ozonator posiada certyfikat CE, tym samym jest on zgodny z wymaganiami zawartymi w dyrektywach Unii Europejskiej. Ponadto, wszystkie produkty marki o3ozon są restrykcyjnie przebadane w Instytucie Aparatury i Techniki Medycznej w Zabrzu - placówce, gdzie opracowano m.in. komorę sztucznego serca. Dzięki temu masz pewność, że wybierając markę o3ozon, kupujesz sprawdzoną i bezpieczną dla zdrowia technologię polskiej myśli technicznej.

 

Zawartość zestawu

 • Ozonator o3ozon Hercules
 • Kabel zasilania
 • Rurki silikonowe
 • Deklaracja CE
 • Instrukcja obsługi

 

Parametry techniczne:
DANE TECHNICZNE
Moc:
40 W
Maks. wydajność ozonu:
1000 mg/h
Użytkowa wydajność ozonu:
800 - 1000 mg/h
Regulacja wydajności:
Nie
Metoda produkcji ozonu:
Wyładowania koronowe
Gaz zasilający:
Otaczające powietrze
Wydajność pompy:
3 - 5 l
Emisja jonów ujemnych:
3 000 000/cm3
Środowisko pracy:
Powietrze
Poziom hałasu:
Brak danych
Żywotność:
Brak danych
Certyfikat:
CE
FUNKCJE OZONATORA
Timer:
Mechaniczny
Funkcja jonizacji:
Tak
Praca ciągła:
Tak
Praca cykliczna:
Tak
Pilot zdalnego sterowania:
Nie
Zastosowanie:
Samochody
,
Pokoje hotelowe
,
Mieszkania
,
gastronomia
DANE FIZYCZNE
Waga:
2.5 kg
Wymiary:
200 x 120 x 300 mm
Obudowa:
Stal kwasowa
24 miesiące

Gwarancja na 24 miesiące

Opinie użytkowników
Ilość opinii: 1 Średnia ocena: 5.00
Ocena:
Autor:
Data: 2022-05-01
Ok
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 1209 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
Rewelacyjna szybkość realizacji zamówienia
2024-04-25
Szybka dostawa, super produkt, polecam
pixel