• Mata grzewcza Warmtec DS2-10 1.0 m² z reduktorem T510
 • Mata grzewcza Warmtec DS2-10 1.0 m² z reduktorem T510
 • Mata grzewcza Warmtec DS2-10 1.0 m² z reduktorem T510
 • Mata grzewcza Warmtec DS2-10 1.0 m² z reduktorem T510
 • Mata grzewcza Warmtec DS2-10 1.0 m² z reduktorem T510
 • Mata grzewcza Warmtec DS2-10 1.0 m² z reduktorem T510
 • Mata grzewcza Warmtec DS2-10 1.0 m² z reduktorem T510
 • Mata grzewcza Warmtec DS2-10 1.0 m² z reduktorem T510
 • Mata grzewcza Warmtec DS2-10 1.0 m² z reduktorem T510
 • Mata grzewcza Warmtec DS2-10 1.0 m² z reduktorem T510
 • Mata grzewcza Warmtec DS2-10 1.0 m² z reduktorem T510

Mata grzewcza Warmtec DS2-10 1.0 m² z reduktorem T510

Kod produktu: 15766
EAN: 5902605400986
Gwarancja: 24 miesiące
Rodzaj maty: Elektryczna
Moc całkowita: 170 W
Wymiar maty: 0.5 x 2 m
Powierzchnia ogrzewania: 1 m²
Długość przewodu zasilającego: 4 m
Czujnik regulatora: Powietrzny i podłogowy
Zakres reg. temp. podłogi: 5 - 90°C
389,00 zł
/ szt.
316,26 zł netto
Out Of Stock
Zamów telefonicznie 32 706 15 15
Porównaj Do schowka
3890 pkt.
77.80 pkt.
Darmowy zwrot towaru

Darmowy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny.

Więcej informacji jak dokonać zwrotu znajdziesz tutaj.

Zarejestruj się. Kupuj bez stresu i obaw
Klientom z aktywnym kontem na smartmoto.pl umożliwiamy darmowy zwrot zakupionych produktów poprzez Paczkomaty InPost. Pamiętaj, że gabaryty paczki nie mogą przekroczyć wymiarów gabarytu C (41 cm x 38 cm x 64 cm) oraz wagi 25 kg.
My zapłacimy za przesyłkę zwrotną!
Zaloguj się na swoje konto, dodaj zwrot i wybierz towary które chcesz zwrócić. Wygeneruj dokumenty zwrotu z etykietami adresowymi i wydrukuj je. Przekaż paczkę i etykiety adresowe do dowolnej placówki Poczty Polskiej – my zajmiemy się resztą.
                     
  Moc: 170W
   

Powierzchnia grzewcza: 1 m²

   

Wymiary: 0.5x2 m

                     
 

Zakres temperatury: 5 - 90°C

   

Max obciążenie: 16A/3680W

    Montaż reduktora: Podtynkowy

Maty grzejne Warmtec serii DS2 to produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów. Przeznaczone są do komfortowego dogrzewania podłóg kamiennych (terakota, gres, itp.). Ogrzewanie podłogowe może również służyć jako jedyny system grzewczy w pomieszczeniu pod warunkiem, że zainstalowana moc grzewcza mat jest większa od strat ciepła pomieszczenia. W praktyce ogrzewanie podłogowe może służyć jako jedyny system grzewczy jeśli pomieszczenie jest dobrze ocieplone, a powierzchnia maty grzejnej wynosi przynajmniej 2/3 powierzchni całkowitej pomieszczenia (w przypadku pomieszczeń o standardowej wysokości około 2,6 m).

Maty grzejne stosuje się w:

 • biurach i urzędach,
 • hotelach,
 • domach i mieszkaniach,
 • centrach handlowych.

 

Niewielka grubość maty
Mata grzewcza złożona jest z przewodu grzejnego przymocowanego do siatki wykonanej z włókna szklanego, ich łączna grubość wynosi zaledwie około 3,2 mm.


Łatwość montażu
Mata grzewcza złożona jest z przewodu grzejnego przymocowanego do siatki wykonanej z włókna szklanego, ich łączna grubość wynosi zaledwie około 3,2 mm.

*Należy pamiętać, że pod żadnym pozorem nie można ucinać przewodu grzewczego!

 

Reduktor temperatury T510 z dwoma trybami pracy
Programowalny regulator temperatury Warmtec T510 wyposażony jest w duży, czytelny wyświetlacz LCD o prestiżowym, jasnym podświetleniu. Urządzenie może pracować w jednym z dwóch trybów (grzanie/chłodzenie) w 3 programach do wyboru:

 • Manualnym - W tym trybie pracy termostat utrzymyje jedną, zadaną temperaturę bez względu na porę dnia.
 • programowalnym - W trybie programowalnym regulator umożliwia do 6 zmian temperatury od poniedziałku do piatku oraz do 2 zmian dla soboty i niedzieli.
 • Przeciwzamarzaniowym - W tym trybie temperatura utrzymywania jest na poziomie 5°C

 

Regulacja histerezy i podtrzymywanie pamięci wraz z wbudowanym czujnikiem temperatury
Urządzenie umożliwia regulację załączania grzania/chłodzenia w zakresie od 0,5 do 10°C (histereza). Zaawansowany sterownik umożliwia kalibracje pomiaru temperatury. W razie nagłego braku prądu regulator posiada 24 godzinne podtrzymanie pamięci.

Regulator ma wbudowany czujnik temperatury powietrza oraz możliwość podłączenia dołączonego do zestawu zewnętrznego czujnika temperatury (podłogowego). Termostat może pracować z czujnikiem powietrza lub czujnikiem podłogowym, albo z dwoma czujnikami jednocześnie, przy czym czujnik podłogowy jest wtedy czujnikiem zabezpieczającym układ przed przegrzaniem (dwa czujniki są stosowane np. w ogrzewaniu podłogowym)

 

Akcesoria montażowe maty i regulatora
Akcesoria montażowe składają się z puszki podtynkowej pod regulator, peszla ochronnego do przewodów zasilających, rurki ochronnej podłogowego czujnika temperatury i łuku prowadzącego, który gwarantuje zachowanie właściwej krzywizny przejścia rurki ze ściany do struktury podłogi.

 

Elementy wyświetlacza, przeznaczenie przycisków oraz wymiary regulatora

 1. Włącz / wyłącz
 2. Przyciski + / -
 3. Menu
 4. Czujnik temperatury
 5. Załączone ogrzewanie
 6. Blokada przycisków
 7. Temperatura w pomieszczeniu
 8. Tryb przeciwzamrożeniowy
 9. Tryb programowania
 10. Tryb ręczny
 11. Wyjście popołudniu
 12. Powrót
 13. Wyjście rano
 14. Powrót popołudniu
 15. Pobudka
 16. Noc
 17. Temperatura nastawiona/zegar
 18. Dzień tygodnia

 

Przekrój podłogi wraz z zamontowaną matą grzejną

 1. Puszka podtynkowa
 2. Regulator temperatury
 3. Zasilanie systemu
 4. Rurka ochronna - zasilanie systemu
 5. Rurka ochronna - czujnik temperatury
 6. Nawierzchnia - terakota/gres
 7. Warstwa kleju 5 mm
 8. Warstwa kleju 5 mm
 9. Mata grzejna
 10. Izolacja brzegowa (3 - 5 cm)
 11. Izolacja (10 - 15 cm)
 12. Betonowa konstrukcja podłogi
 13. Wylewka betonowa (ok. 5 cm)
 14. Podłogowy czujnik temperatury

 

Przekrój żyły grzejnej
Izolacja zewnętrzna PVC (105°C)
Ekran ochronny
Izolacja żyły - fluapolimer (150°C)
Żyły grzejne

 

Jak ciąć siatkę, aby dostosować matę do powierzchni - schemat
W miejscach, gdzie nie można ułożyć maty grzejnej, przewód maty można odłączyć od siatki lub ciąć siatkę na wąskie paski, tak aby umożliwić dowolny sposób układania przewodu. Przy rozkładaniu przewodu należy zachować odległość między przewodami taką jak na macie grzejnej oraz zwrócić szczególną uwagę, aby nie uszkodzić przewodu grzejnego.

*Rozcinać można jedynie siatkę - nigdy nie przecinaj przewodu grzewczego!

 

Najczęściej zadawane pytania
Czy mogę samodzielnie zamontować matę grzejną?
Sam montaż maty grzejnej można przeprowadzić samodzielnie z zachowaniem szczególnej ostrożności i tylko zgodnie z instrukcją dołączoną do zestawu. Natomiast podłączenie maty oraz regulatora do instalacji elektrycznej musi być wykonane jedynie przez wykwalifikowanego elektryka z uprawnieniami, który stosowną informację o przeprowadzeniu takiego montażu zamieści w karcie gwarancyjnej.

Czy jest jakiś sposób na skrócenie maty?
Nie. Maty grzewczej nie można pod żadnym pozorem skracać, ani ucinać przewodu grzewczego. Podczas montażu należy także zwrócić szczególną uwagę, aby przewód grzewczy nie uległ uszkodzeniu.

Czy można krzyżować przewody grzewcze?
Krzyżowanie przewodów grzewczych przy montażu jest zakazane. Nie mogą się one także w jakikolwiek sposób stykać, gdyż mogą ulec uszkodzeniu podczas eksploatacji. Matę można łatwo dostosować do powierzchni, bez krzyżowania przewodów, rozcinając siatkę i odpowiednio układając/obracając tak, aby zachować przynajmniej taką samą odległość między przewodami, jak zrobił to producent.

Czy można zamontować matę pod wanną lub prysznicem?
Montaż maty bezpośrednio pod wanną lub kabiną prysznicową jest bezwzględnie zakazany. Przy montażu maty obok wanny/prysznica należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie strefy ochronne objaśnione dokładnie w instrukcji dołączonej do zestawu.

Mam trochę krzywą podłogę. Czy mogę na niej zastosować ogrzewanie podłogowe?
Powierzchnia, na której montowana jest mata musi być zakończona wylewką samopoziomującą, dzięki której wszelkie krzywizny i nierówności powinny zostać zniwelowane. Z powierzchni należy także usunąć wszelkie zanieczyszczenia i zgrubienia wystające z posadzki. Posadzka musi także zostać zabezpieczona preparatem gruntującym.

Jak ocenić sprawność maty przed jej montażem?
Przed przystąpieniem do montażu maty należy dokładnie sprawdzić jej stan pod kątem uszkodzeń mechanicznych. Następnym krokiem jest zmierzenie rezystancji żyły grzejnej oraz izolacji. Pomiaru należy dokonać odpowiednim urządzeniem pamiętając o tym, że wartość rezystancji żył grzejnych musi być jak najbardziej zbliżona do odpowiedniego modelu maty (konkretne wartości podane są w instrukcji montażu). Rezystancja izolacji powinna natomiast wynosić powyżej 10 MΩ.

Jaką zaprawę klejową do płytek stosować przy ogrzewaniu podłogowym?
Do płytek z ogrzewaniem podłogowym należy stosować wyłącznie zaprawę klejową przeznaczoną specjalnie do systemów ogrzewania podłogowego. Stosowna informacja powinna być umieszczona przez producenta zaprawy na opakowaniu. Do nakładania zaprawy należy używać pacy z tworzywa i uważać, aby nie uszkodzić przy tym przewodów grzejnych.

Co zrobić w przypadku usterki?
W przypadku wystąpienia zakłóceń w pracy systemu grzewczego, w pierwszej kolejności należy sprawdzić ustawienia regulatora temperatury. W celu sprawdzenia poprawnego działania instalacji należy nastawić najwyższą temperaturę i odpowiednio do rodzaju posadzki odczekać od 30 do 120 minut, a następnie sprawdzić, czy podłoga się nagrzewa. Jeśli dalej usterki występują, należy zgłosić się do elektryka, który przeprowadzał montaż instalacji.

Jak często trzeba konserwować matę?
Cały system ogrzewania podłogowego nie zawiera żadnych zużywających się części i w związku z tym nie przewiduje się żadnych zabiegów konserwacyjnych.

Czy regulator temperatury jest konieczny przy ogrzewaniu podłogowym?
Tak. Regulator temperatury jest niezbędnym elementem do prawidłowego działania całego układu ogrzewania podłogowego.

Czy do zestawu potrzebuję coś jeszcze, aby zamontować ogrzewanie podłogowe w moim pokoju?
Nie. Prezentowany na aukcji produkt jest kompletnym zestawem, dzięki któremu będziesz cieszyć się ogrzewaniem podłogowym w swoim pomieszczeniu.

 

Zawartość zestawu

 • Mata grzejna DS2-10
 • Regulator temperatury T510
 • Akcesoria montażowe
 • Szczegółowa instrukcja obsługi i montażu w języku polskim

 

Parametry techniczne:
Kod producenta:
DS2-10+T510
Typ produktu:
Zestaw z regulatorem
Mata grzejna
Rodzaj maty:
Elektryczna
Moc jednostkowa maty:
170 W/m²
Moc całkowita:
170 W
Wymiar maty:
0.5 x 2 m
Powierzchnia ogrzewania:
1 m²
Grubość maty:
3,2 mm
Typ zasilania:
Jednostronne
Stopień ochrony:
II, IPX7
Długość przewodu zasilającego:
4 m
Regulator
Typ regulatora:
Programowalny
Czujnik regulatora:
Powietrzny i podłogowy
Max. obciążenie:
16 A / 3680 W
Zakres reg. temp. podłogi:
5 - 90°C
Zakres reg. temp. powietrza:
5 - 90°C
Stopień ochrony regulatora:
IP20
Sposób montażu:
Podtynkowy
24 miesiące

Gwarancja na 24 miesiące

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 669 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-09
SZYBKO I SPRAWNIE. POLECAM.
2022-08-02
szybka dostawa polecam
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel