• Płyn do płukania silnika TEC2000 Engine Flush Preparat do czyszczenia wtrysków TEC2000 Diesel Injector Cleaner + Zestaw aplikacyjny 8 mm
 • Płyn do płukania silnika TEC2000 Engine Flush
 • Preparat do czyszczenia wtrysków TEC2000 Diesel Injector Cleaner + Zestaw aplikacyjny 8 mm

Płyn do płukania silnika TEC2000 Engine Flush Preparat do czyszczenia wtrysków TEC2000 Diesel Injector Cleaner + Zestaw aplikacyjny 8 mm

Kod produktu: 16512
Gwarancja: Brak
Pojemność: 750 ml
Forma preparatu: Płyn
Zastosowanie: Czyszczenie silnika, Czyszczenie wtryskiwaczy
139,00 zł
/ szt.
113,01 zł netto
146.00
Out Of Stock
Zamów telefonicznie 32 706 15 15
Porównaj Do schowka
1460 pkt.
31.60 pkt.
Darmowy zwrot towaru

Darmowy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny.

Więcej informacji jak dokonać zwrotu znajdziesz tutaj.

Zarejestruj się. Kupuj bez stresu i obaw
Klientom z aktywnym kontem na smartmoto.pl umożliwiamy darmowy zwrot zakupionych produktów poprzez Paczkomaty InPost. Pamiętaj, że gabaryty paczki nie mogą przekroczyć wymiarów gabarytu C (41 cm x 38 cm x 64 cm) oraz wagi 25 kg.
My zapłacimy za przesyłkę zwrotną!
Zaloguj się na swoje konto, dodaj zwrot i wybierz towary które chcesz zwrócić. Wygeneruj dokumenty zwrotu z etykietami adresowymi i wydrukuj je. Przekaż paczkę i etykiety adresowe do dowolnej placówki Poczty Polskiej – my zajmiemy się resztą.
                     
 

Łączna pojemność: 750 ml

   

Formy preparatów: płyn

   

Zastosowanie: czyszczenie silnika; czyszczenie wtrysków

Zestaw cenionych w branży preparatów marki TEC 2000 do profesjonalnego płukania silnika oraz czyszczenia wtrysków w silnikach wysokopreżnych. W zestawie znajduje się także zestaw aplikacyjny 8 mm do aplikacji preparatu do wtrysków. Zadbaj o serce swojego auta już teraz!

 

Płukanka silnika TEC 2000 Engine Flush 375 ml
TEC 2000 Engine Flush to innowacyjna płukanka do silników. Doskonale pozbywa się wszelkich zanieczyszczeń, które znajdują się w rowkach pierścieni tłokowych, kanalikach wału, popychaczy zaworowych. TEC 2000 Engine Flush pozbywa się m.in. osadu, nagaru, sadzy, a także dokładnie usuwa zużyty olej. Jedna puszka wystarcza na 4-5 L oleju w samochodach oraz 5-6 L oleju w motocyklach.

 

Dlaczego warto zastosować płukanie silnika?
Płukanie silnika jest bardzo ważną czynnością pielęgnacyjną – zarówno w przypadku samochodów, jak i motocykli. Pamiętaj, że duża ilość zanieczyszczeń, w tym nagaru może negatywnie wpłynąć na przepustowość kanalików olejowych, co z kolei prowadzi do ograniczenia ilości przepływającego oleju – taka sytuacja jest niebezpieczna nie tylko dla silnika, ale również dla turbosprężarki.

 

Zalety stosowania TEC 2000 Engine Flush
Stosując TEC 2000 Engine Flush, zadbasz o lepszą kompresję, zredukujesz spalanie oleju, a także przywrócisz odpowiednie parametry silnika. Pamiętaj, że czysty silnik to większa moc, mniejsze spalanie i ogólne poprawienie wydajności pracy. TEC 2000:

 • Zwiększa kompresję w cylindrach,
 • Umożliwia uzyskanie pełnej wydajności oleju bezpośrednio po wymianie,
 • Usuwa osad oraz nagary ze wszystkich wewnętrznych powierzchni silnika,
 • Usuwa osady z kanałów olejowych oraz rowków pierścieni tłokowych,
 • Czyści i wycisza hydrauliczne popychacze zaworów,
 • Zwiększa moc, dzięki uwolnieniu zapieczonych pierścieni tłoka,
 • Neutralizuje szkodliwe kwasy w oleju,
 • Płukanka do silnika redukuje szkodliwą emisje spalin.

 

Kiedy zastosować płukanie silnika?
Jeśli silnik spala olej i efektem tego jest ciemny lub niebieski dym to znaczy że pierścienie mają opór w pracy i nie dotykają ścian cylindra w efekcie przepuszczają olej do komory spalania. Jeśli silnik ma problem z rozruchem, może to oznaczać że pierścienie uległy zapieczeniu przez nagar i zatrzymały się w rowkach pierścieniowych. Podczas pracy silnika ciśnienie w komorze spalania przedostaje się do dolnej części tłoka przez co obniża kompresję w komorze spalania i wydmuchuje olej. Istnieje też możliwość że pierścienie uległy mechanicznemu uszkodzeniu, zdarza się to 1 na 10 przypadków. Płukankę silnika warto zatem zastosować kiedy:

 • Silnik spala olej,
 • Pojazd wydmuchuje ciemny lub niebieski dym,
 • Olej wylatuje przez odmę,
 • Pojawia się niska kompresja,
 • Słychać popychacze zaworowe,
 • Olej był wymieniony dłużej niż 15 tys. km,
 • Olej jest starszy niż 12 miesięcy,
 • Auto jeździło w większości po mieście,
 • Kupiłeś auto lub silnik i nie znasz jego historii.

 

Jak stosować TEC 2000 Engine Flush?
TEC 2000 Engine Flush należy stosować podczas standardowej wymiany oleju. Należy dodać preparat do silnika, jeszcze do starego oleju. Silnik powinien osiągnąć normalną temperaturę pracy. Po dodaniu preparatu, silnik powinien pracować na biegu jałowym przez ok 10-15 minut (auto powinno znajdować się w wentylowanym pomieszczeniu lub na zewnątrz aby uniknąć zatrucia spalinami). Po tym czasie, należy spuścić stary olej, założyć nowy filtr i uzupełnić stan nowym olejem. ​

W wypadku gdy w silniku pojawiły się problemy takie jak: lepkie pierścienie, nierówna kompresja, zwiększone zużycie oleju lub czarny dym, praca z preparatem powinna trwać ok 25-30 min zanim olej zostanie wymieniony.

Unikalna kombinacja bardzo skutecznych detergentów wraz z bardzo efektywnym smarowaniem pozwala na stosowanie preparatu we wszystkich silnikach spalinowych – benzynowych, diesla oraz zasilanych gazem. Operacja jest całkowicie bezpieczna dla silnika.

Dawkowanie:

 • Jedna puszka 375 ml preparatu TEC 2000 Engine Flush wystarcza na każde 4-5 litrów oleju (do mokrego sprzęgła 5-6 litrów oleju).

 

Preparat do czyszczenia wtrysków TEC 2000 Diesel Injector Cleaner 375 ml
TEC 2000 Diesel Injector Cleaner to specjalny preparat, który służy do dokładnego wyczyszczenia końcówek wtryskiwaczy, a także całych dysz wtryskiwaczy. Cechuje się dużą mocą i skutecznością (obecność w składzie wielu silnych składników smarnych). TEC 2000 Diesel Injector Cleaner to środek, który przeznaczony jest do pielęgnacji wtryskiwaczy silników wysokoprężnych.

 

Dlaczego warto zastosować preparat do czyszczenia wtrysków?
Dzięki innowacyjnej formule TEC 2000 Diesel Injector Cleaner doskonale sprawdza się do usuwania zanieczyszczeń ze słabej jakości paliw, a także innych zanieczyszczeń gromadzących się w dyszach wtryskiwaczy, w tym nagaru. Regularne stosowanie preparatu uchroni wtryskiwacze przed przelewaniem paliwa, a także przed całkowitym zablokowaniem, a tym samym – kosztownymi naprawami.

 

Zalety stosowania TEC 2000 Diesel Injector Cleaner
TEC 2000 Diesel Injector Cleaner został przetestowany przez wiele niezależnych placówek, które potwierdziły jego skuteczność działania, a także właściwości ograniczające emisję szkodliwych spalin. Preparat redukuje czarny dym z wydechu. Preparat dostępny w puszce o pojemności 375 ml. Środek polecany do stosowania w profesjonalnych warsztatach samochodowych, a także w warunkach domowych. TEC 2000 Diesel Injector Cleaner:

 • Czyści wtryskiwacze paliwa, przywraca prawidłową atomizację wtryskiwanego paliwa, maksymalizuje wydajność napędu,
 • Ułatwia zimny rozruch,
 • Usuwa osad oraz nagary ze wszystkich wewnętrznych powierzchni silnika,
 • Znacząco redukuje czarny dym z układu wydechowego oraz zmniejsza szkodliwą emisje spalin,
 • Przedłuża żywotność wtryskiwaczy i pompy paliwa, dzięki zawartym specjalnym składnikom smarującym,
 • Znacząco poprawia ekonomikę spalania oraz zwiększa moc silnika,
 • Wycisza i „wygładza” pracę silnika na biegu jałowym,

 

Jak działa TEC 2000 Diesel Injector Cleaner?
TEC 2000 Diesel Injector Cleaner czyści wtryskiwacze oraz dysze wtryskiwaczy, przez co znacząco poprawia atomizację oraz strumień wtryskiwanego paliwa. Preparat poprawia spalanie paliwa oraz wymiernie zmniejsza ilość charakterystycznego czarnego dymu wydobywającego się z układu wydechowego. Testy przeprowadzone w środowisku laboratoryjnym przez niezależne biura certyfikacyjne jednoznacznie wskazują, że zastosowanie TEC 2000 Diesel Injector Cleaner natychmiast redukuje emisję szkodliwych spalin do 60% oraz zwiększa moc. Zanotowano również zmniejszenie zużycia paliwa od 4% do 8% przy regularnym stosowaniu preparatu. Ponadto właściwości czyszczące preparatu, pozwalają zachować dłuższą sprawność całego silnika. Dane przekazywane z laboratoriów oraz stacji obsługi wyraźnie wskazują, że regularne stosowanie TEC 2000 Diesel Injector Cleaner przedłuża żywotność wtryskiwaczy.

 

Jak stosować TEC 2000 Diesel Injector Cleaner?
TEC-2000 Diesel Injector Cleaner używane w celu zmniejszenia dymu w spalinach, najlepiej jest podawać bezpośrednio do listwy wtryskiwaczy. Można do tego użyć uniwersalnego aparatu do czyszczenia wtrysków oferowanego przez szereg firm na rynku. Procedura zajmuje ok 20 minut. Podstawowa procedura polega na:

 • Odłączeniu przewodów paliwowych zasilających i powrotnych od listwy,
 • W miejsce fabrycznych przewodów wpinamy przewody serwisowe (brak w zestawie) do czyszczenia wtryskiwaczy, a ich wolne końce umieszczamy w puszcze z preparatem TEC 2000 Diesel Injector Cleaner,
 • Włączyć silnik. Od tej chwili silnik pracuje na TEC 2000 DIC. Jedna puszka tj. 375 ml wystarcza na ok 20 minut pracy,
 • W momencie gdy puszka jest już pusta należy wyłączyć silnik,
 • Odpiąć przewody serwisowe,
 • Wpiąć przewody fabryczne.

Czyszczenie jest zakończone, jednak w wypadku gdy efekt jest częściowy lub wtryskiwacze były szczególnie mocno zanieczyszczone zaleca się powtórzenie całej operacji. Po wykonaniu powyższych czynności należy uruchomić silnik na biegu jałowym na ok 20 minut.

 

Dodatkowe czynności w przypadku, gdy podstawowy sposób nie jest wystarczający
Ostatnie z rozwiązań, jeśli żaden z powyższych wariantów jest niemożliwy do zastosowania. Należy włożyć koniec rury ssącej z pompy paliwowej pojazdu do puszki TEC 2000 Diesel Injector Cleaner, jednocześnie rura “powrót do zbiornika” również powinna być włożona do puszki. Silnik powinien pracować tak długo, aż zawartość puszki zostanie prawie opróżniona. Chcąc uzyskać lepsze efekty w silnikach o dużych przebiegach, zalecamy przedłużyć procedurę o kolejne 20 minut, wykorzystując dodatkową puszkę 375 ml TEC 2000 Diesel Injection Cleaner.

 • Nie należy stosować na gorącym silniku, może to doprowadzić do zagotowania preparatu,
 • Jeśli istnieje szansa że układ chłodzenia silnika nie jest sprawny, stosować z przerwami,
 • Stosuj przy otwartej klapie silnika.

Korzyści płynące z zastosowania preparatu będą natychmiast odczuwalne. Praca silnika będzie równa, spaliny widocznie czystsze. Aby zachować wtryskiwacze w czystości i wysokiej sprawności należy powyższe czynności przeprowadzać raz, dwa razy w roku.

Zestaw 8 mm do aplikacji preparatu czyszczącego
Wysokiej jakości zestaw 8 mm przeznaczony do instalacji preparatu czyszczącego zapewni silnikowi Twojego samochodu profesjonalną aplikację uszlachetniacza. W skład zestawu wchodzą:

 • Filtr paliwa do węży 8 mm
 • Zbrojony wąż o grubości 8 mm, długość 2 m ucięty pod skosem
 • Dwa zaciski metalowe 8 – 16 mm
 • Dwa łączniki plastikowe do węży o grubości 8 mm

 

Zawartość zestawu

 • Płyn do płukania silnika TEC 2000 Engine Flush 375 ml
 • Preparat do czyszczenia wtrysków TEC 2000 Diesel Injector Cleaner 375 ml
 • Filtr paliwa
 • Wąż 8 mm o długości 2 metrów
 • Dwa metalowe zaciski
 • Dwa plastikowe łączniki

Parametry techniczne:
Pojemność:
750 ml
Forma preparatu:
Płyn
Zastosowanie:
Czyszczenie silnika
,
Czyszczenie wtryskiwaczy

Brak - Gwarancja udzielana przez sprzedawcę na okres 12 miesięcy.

Brak
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 1212 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Super
2024-04-25
Szybka dostawa, super produkt, polecam
pixel