• Płyn do płukania silnika TEC2000 Engine Flush + Uszlachetniacz do paliwa diesel TEC2000 Diesel System Cleaner
 • Płyn do płukania silnika TEC2000 Engine Flush
 • Uszlachetniacz do paliwa diesel TEC2000 Diesel System Cleaner

Płyn do płukania silnika TEC2000 Engine Flush + Uszlachetniacz do paliwa diesel TEC2000 Diesel System Cleaner

Kod produktu: 16516
Gwarancja: Brak
Pojemność: 750 ml
Forma preparatu: Płyn
Zastosowanie: Czyszczenie silnika, Uszlachetnianie paliwa
119,00 zł
/ szt.
96,75 zł netto
122.00
Out Of Stock
Zamów telefonicznie 32 706 15 15
Porównaj Do schowka
1220 pkt.
27.60 pkt.
Darmowy zwrot towaru

Darmowy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny.

Więcej informacji jak dokonać zwrotu znajdziesz tutaj.

Zarejestruj się. Kupuj bez stresu i obaw
Klientom z aktywnym kontem na smartmoto.pl umożliwiamy darmowy zwrot zakupionych produktów poprzez Paczkomaty InPost. Pamiętaj, że gabaryty paczki nie mogą przekroczyć wymiarów gabarytu C (41 cm x 38 cm x 64 cm) oraz wagi 25 kg.
My zapłacimy za przesyłkę zwrotną!
Zaloguj się na swoje konto, dodaj zwrot i wybierz towary które chcesz zwrócić. Wygeneruj dokumenty zwrotu z etykietami adresowymi i wydrukuj je. Przekaż paczkę i etykiety adresowe do dowolnej placówki Poczty Polskiej – my zajmiemy się resztą.
                     
   

Łączna pojemność: 750 ml

     

Formy preparatów: płyn

     

Zastosowanie: czyszczenie silnika; uszlachetnianie paliwa

Zestaw cenionych w branży preparatów marki TEC 2000 do profesjonalnego płukania silnika oraz uszlachetniania paliwa w silnikach diesla. Zadbaj o serce swojego auta już teraz!

 

Płukanka do silnika TEC 2000 Engine Flush 375 ml
TEC 2000 Engine Flush to innowacyjna płukanka do silników. Doskonale pozbywa się wszelkich zanieczyszczeń, które znajdują się w rowkach pierścieni tłokowych, kanalikach wału, popychaczy zaworowych. TEC 2000 Engine Flush pozbywa się m.in. osadu, nagaru, sadzy, a także dokładnie usuwa zużyty olej. Jedna puszka wystarcza na 4-5 L oleju w samochodach oraz 5-6 L oleju w motocyklach.

 

Dlaczego warto zastosować płukanie silnika?
Płukanie silnika jest bardzo ważną czynnością pielęgnacyjną – zarówno w przypadku samochodów, jak i motocykli. Pamiętaj, że duża ilość zanieczyszczeń, w tym nagaru może negatywnie wpłynąć na przepustowość kanalików olejowych, co z kolei prowadzi do ograniczenia ilości przepływającego oleju – taka sytuacja jest niebezpieczna nie tylko dla silnika, ale również dla turbosprężarki.

 

Zalety stosowania TEC 2000 Engine Flush
Stosując TEC 2000 Engine Flush, zadbasz o lepszą kompresję, zredukujesz spalanie oleju, a także przywrócisz odpowiednie parametry silnika. Pamiętaj, że czysty silnik to większa moc, mniejsze spalanie i ogólne poprawienie wydajności pracy. TEC 2000:

 • Zwiększa kompresję w cylindrach,
 • Umożliwia uzyskanie pełnej wydajności oleju bezpośrednio po wymianie,
 • Usuwa osad oraz nagary ze wszystkich wewnętrznych powierzchni silnika,
 • Usuwa osady z kanałów olejowych oraz rowków pierścieni tłokowych,
 • Czyści i wycisza hydrauliczne popychacze zaworów,
 • Zwiększa moc, dzięki uwolnieniu zapieczonych pierścieni tłoka,
 • Neutralizuje szkodliwe kwasy w oleju,
 • Płukanka do silnika redukuje szkodliwą emisje spalin.

 

Kiedy zastosować płukanie silnika?
Jeśli silnik spala olej i efektem tego jest ciemny lub niebieski dym to znaczy że pierścienie mają opór w pracy i nie dotykają ścian cylindra w efekcie przepuszczają olej do komory spalania. Jeśli silnik ma problem z rozruchem, może to oznaczać że pierścienie uległy zapieczeniu przez nagar i zatrzymały się w rowkach pierścieniowych. Podczas pracy silnika ciśnienie w komorze spalania przedostaje się do dolnej części tłoka przez co obniża kompresję w komorze spalania i wydmuchuje olej. Istnieje też możliwość że pierścienie uległy mechanicznemu uszkodzeniu, zdarza się to 1 na 10 przypadków. Płukankę silnika warto zatem zastosować kiedy:

 • Silnik spala olej,
 • Pojazd wydmuchuje ciemny lub niebieski dym,
 • Olej wylatuje przez odmę,
 • Pojawia się niska kompresja,
 • Słychać popychacze zaworowe,
 • Olej był wymieniony dłużej niż 15 tys. km,
 • Olej jest starszy niż 12 miesięcy,
 • Auto jeździło w większości po mieście,
 • Kupiłeś auto lub silnik i nie znasz jego historii.

 

Jak stosować TEC 2000 Engine Flush?
TEC 2000 Engine Flush należy stosować podczas standardowej wymiany oleju. Należy dodać preparat do silnika, jeszcze do starego oleju. Silnik powinien osiągnąć normalną temperaturę pracy. Po dodaniu preparatu, silnik powinien pracować na biegu jałowym przez ok 10-15 minut (auto powinno znajdować się w wentylowanym pomieszczeniu lub na zewnątrz aby uniknąć zatrucia spalinami). Po tym czasie, należy spuścić stary olej, założyć nowy filtr i uzupełnić stan nowym olejem. ​

W wypadku gdy w silniku pojawiły się problemy takie jak: lepkie pierścienie, nierówna kompresja, zwiększone zużycie oleju lub czarny dym, praca z preparatem powinna trwać ok 25-30 min zanim olej zostanie wymieniony.

Unikalna kombinacja bardzo skutecznych detergentów wraz z bardzo efektywnym smarowaniem pozwala na stosowanie preparatu we wszystkich silnikach spalinowych – benzynowych, diesla oraz zasilanych gazem. Operacja jest całkowicie bezpieczna dla silnika.

Dawkowanie:

 • Jedna puszka 375 ml preparatu TEC 2000 Engine Flush wystarcza na każde 4-5 litrów oleju (do mokrego sprzęgła 5-6 litrów oleju).

 

Uszlachetniacz do paliwa diesel TEC 2000 Diesel System Cleaner 375 ml
TEC 2000 Diesel System Cleaner to uszlachetniacz paliwa do silników Diesla. Doskonale wiąże wodę, zmniejsza skutki złej smarności i jakości paliw. Jest to profesjonalne narzędzie w płynie, które jest proste w użyciu i niezwykle skuteczne. Prezentowany uszlachetniacz dzięki zawartym składnikom rozpuszczalnym dokładnie czyści i konserwuje silniki wysokoprężne, a także całe systemy paliwowe. Uszlachetniacz do paliwa Diesel TEC 2000 Diesel System Cleaner stanowi wielofunkcyjny dodatek do paliwa, dzięki któremu silnik na dłuższy czas pozostaje w świetnej kondycji. TEC 2000 Diesel System Cleaner ułatwi również rozruch silnika na niskich temperaturach.

 

Dlaczego warto zastosować uszlachetniacz do paliwa?
Uszlachetniacz paliwa Diesel posiada w składzie wiele składników aktywnych o odpowiednich właściwościach, które zwiększą żywotność pompy paliwowej, a także zredukują skutki złej smarności paliw, które mają niską zawartość siarki. To jednak nie wszystko, czym charakteryzuje się TEC 2000 Diesel System Cleaner. Jego skład, a także właściwości smarne pozwalają również zmniejszyć zużycie tłoków, wtryskiwaczy czy pierścieni. Uszlachetniacz do Diesla bazuje na różnych silnych rozpuszczalnikach i środkach czyszczących dysze wtryskiwaczy. Te z kolei poprawiają ostateczny kształt wtryskiwanego paliwa, co w efekcie ma pozytywny wpływ na proces spalania się paliwa. Korzystając z uszlachetniacza, odczujesz redukcję charakterystycznych czarnych spalin oraz zużycia paliwa.

 

Zalety stosowania TEC 2000 Diesel System Cleaner
Uszlachetniacz do Diesla TEC 2000 Diesel System Cleaner jest innowacyjnym dodatkiem do paliwa stosowanego w silnikach wysokoprężnych. Środek posiada czysty skład i nie zawiera szkodliwych metali. TEC 2000 Diesel System Cleaner:

 • Czyści wtryskiwacze paliwa, przywraca prawidłową atomizację wtryskiwanego paliwa, maksymalizuje wydajność napędu,
 • Eliminuje czarny dym z wydechu,
 • W pełni usuwa wodę i wilgoć w całym układzie paliwowym,
 • Zapobiega osadzaniu się i wzrostowi alg w zbiorniku paliwa,
 • Precyzyjnie i dokładnie czyści wtryskiwacze, koryguje atomizację wtryskiwanego, poprawia sprawność rozruchową zimnego i gorącego silnika,
 • Wydatnie redukuje emisję szkodliwych spalin, poprawia kulturę pracy na biegu jałowym,
 • W pełni usuwa zanieczyszczenia i zabezpiecza górną cześć cylindrów,
 • Doskonale czyści i zachowuje na dłużej w czystości PCV oraz zawór EGR,
 • Czyści i konserwuje cały system paliwowy, jest bezpieczny dla wysokociśnieniowych systemów common rail.

 

Jak działa TEC 2000 Diesel System Cleaner?
Zasada uszlachetniacza jest bardzo prosta. Środek związuję wodę, a także pozbywa się jej z całego systemu paliwowego. Co zostanie „osuszone” przez wykorzystanie preparatu?

 • Instalacja zasilająca,
 • Przewody paliwowe,
 • Zbiornik paliwa.

Uszlachetniacz do paliwa daje natychmiastowy efekt. Preparat został poddany wielu testom – zarówno in-vitro, jak i w czasie normalnej pracy. Próby te jasno pokazały, że TEC 2000 Diesel System Cleaner gwarantuje natychmiastowe zmniejszenie emisji spalin aż do 60%, a także wzrost mocy. Wszystkie testy przeprowadzono w niezależnych laboratoriach Ministerstwa Transportu (MOT) w Wielkiej Brytanii. Regularne stosowanie uszlachetniacza do Diesla przynosi wymierne oszczędności w zużyciu paliwa od 4% do 8%.​

 
Paliwo z wodą po zastosowaniu TEC 2000 Diesel System Cleaner   Paliwo z wodą bez uszlachetniacza TEC 2000

 

Jak stosować TEC 2000 Diesel System Cleaner?
Uszlachetniacz paliwa Diesel TEC 2000 Diesel System Cleaner wlewa się bezpośrednio do zbiornika paliwa. Zalecamy, aby całą puszkę zaaplikować do pełnego zbiornika paliwa. Korzystałeś wcześniej z konkurencyjnych produktów? Jeśli tak to zalecamy wymianę filtru paliwa przed wlaniem TEC 2000 Diesel System Cleaner. Aby wydłużyć niezawodność wtryskiwaczy zalecamy stosować dwa razy w roku – jesienią i latem. Pojazd może działać na czystym, nierozcieńczonym produkcie.

 

Zawartość zestawu

 • Płyn do płukania silnika TEC 2000 Engine Flush 375 ml
 • Uszlachetniacz do paliwa diesel TEC 2000 Diesel System Cleaner 375 ml

Parametry techniczne:
Pojemność:
750 ml
Forma preparatu:
Płyn
Zastosowanie:
Czyszczenie silnika
,
Uszlachetnianie paliwa

Brak - Gwarancja udzielana przez sprzedawcę na okres 12 miesięcy.

Brak
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 1209 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-30
Wszystko gra, pełna profeska
2024-04-27
Bardzo dobrze i szybko.
pixel