• Alkomat Alkohit x100 + walizka + darmowa kalibracja
 • Alkomat Alkohit x100 + walizka + darmowa kalibracja
 • Alkomat Alkohit x100 + walizka + darmowa kalibracja
 • Alkomat Alkohit x100 + walizka + darmowa kalibracja
 • Alkomat Alkohit x100 + walizka + darmowa kalibracja
 • Alkomat Alkohit x100 + walizka + darmowa kalibracja

Alkomat Alkohit x100 + walizka + darmowa kalibracja

Kod produktu: 6991
EAN: 5907781851652
Gwarancja: 3 lata
Typ alkomatu: Profesjonalny
Rodzaj sensora: Elektrochemiczny
Darmowa kalibracja: Tak
Dokładność pomiaru: ±5%
Skala pomiaru: 0.00 - 6.30‰
Wskaźnik kalibracji: Nie
999,00 zł
/ szt.
812,20 zł netto
Out Of Stock
Zamów telefonicznie 32 706 15 15
Porównaj Do schowka
9990 pkt.
199.80 pkt.
Darmowy zwrot towaru

Darmowy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny.

Więcej informacji jak dokonać zwrotu znajdziesz tutaj.

Zarejestruj się. Kupuj bez stresu i obaw
Klientom z aktywnym kontem na smartmoto.pl umożliwiamy darmowy zwrot zakupionych produktów poprzez Paczkomaty InPost. Pamiętaj, że gabaryty paczki nie mogą przekroczyć wymiarów gabarytu C (41 cm x 38 cm x 64 cm) oraz wagi 25 kg.
My zapłacimy za przesyłkę zwrotną!
Zaloguj się na swoje konto, dodaj zwrot i wybierz towary które chcesz zwrócić. Wygeneruj dokumenty zwrotu z etykietami adresowymi i wydrukuj je. Przekaż paczkę i etykiety adresowe do dowolnej placówki Poczty Polskiej – my zajmiemy się resztą.
                     
  Sensor: elektrochemiczny    

Zakres pomiaru: 0.000-6.300‰

    Dokładność pomiaru:  
±5%

Alkohit X100 to bez wątpienia profesjonalny alkomat łączący elegancję nowoczesności z szeregiem inteligentnych funkcji. Jedną z głównych zalet tego alkomatu jest stabilny czujnik elektrochemiczny - taki sam jak w modelu AH69, który został dopuszczony do kontroli kierowców w ruchu drogowym przez Krajowy Urząd Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Portugalii.Alkomat Alkohit ® X100 przeznaczony jest dla służb porządkowych, instytucji, firm oraz użytkowników indywidualnych, którzy posiadają wysokie wymagania co do dokładności oraz stabilności pomiarów w czasie. Cały zestaw zapakowany jest w elegancką aluminiową walizkę.

Precyzyjny pomiar
X100 oparty jest na wysokiej jakości platynowym, dwuwylotowym sensorze elektrochemicznym zintegrowanym z systemem pneumatycznym. Pomiar jest dzięki temu niezwykle precyzyjny i dokładny - wyniki wskazywane są z dokładnością wyświetlania ±5%, w szerokim zakresie od 0.000 do 6.300 ‰.

Czytelny wyświetlacz LED
Czytelny wyświetlacz o przekątnej 1,8'' zastosowany w alkomacie X100 pozwala na bezproblemowe odczytanie wyników pomiaru, prezentując przy tym konkretne wyniki w formie liczb. Ta funkcja pozwala na łatwe zinterpretowanie, czy osoba badana przekroczyła dopuszczalny poziom alkoholu w wydychanym powietrzu.

Funkcja pomiaru pasywnego
Alkohit X100 posiada system umożliwiający badania osób nieprzytomnych, z objawami POChP (pasywny tryb pomiaru) lub innych, u których występuje problem z wdmuchnięciem minimalnej ilości powietrza. Jest to przydatne zwłaszcza placówkom medycznym, służbom ratunkowym, izbom wytrzeźwień czy domom opieki społecznej gdzie często spotykany jest ten problem.

Darmowa kalibracja przez 12 miesięcy
Alkomat objęty jest programem Darmowa Kalibracja bez Limitu PLUS. Oznacza to, że w okresie 12 miesięcy od daty zakupu mają Państwo możliwość wykonywania bezpłatnych kalibracji bez limitu. Natomiast w okresie od 13 do 24 miesiąca przysługuje jedna darmowa kalibracja. Kalibracja wykonywana jest w nowoczesnym laboratorium bezpośrednio u producenta z wykorzystaniem najnowszych narzędzi do kalibracji oraz przy użyciu najwyższej klasy symulatorów Guth 12V500 - co zapewnia precyzyjne ustawienie parametrów odpowiedniego modelu alkomatu względem zadanego wzorca. Wraz z zakupem otrzymują Państwo dokument potwierdzający kalibrację urządzenia. Ponowna kalibracja alkomatu Alkohit X100 jest zalecana co 6-18 miesięcy lub przed wykonaniem 8000 pomiarów.

 

Możliwość kalibracji w dowolnych jednostkach
Urządzenie jest standardowo skalibrowane w ‰, ale na życzenie Klienta może zostać skalibrowane również w dowolnej innej jednostce. Alkomaty z dołączonymi świadectwami wzorcowania kalibrowane są w mg/L jak większość alkomatów dowodowych.

350 pomiarów na godzinę
Zastosowanie w X100 jednego z najlepszych czujników elektrochemicznych z gamy Alkohit ® oraz 32 bitowego mikroprocesora sprawia, że przeprowadzenie ponad 350 pomiarów w ciągu jednej godziny staje się realne. Precyzyjne oraz szybkie pomiary to nie jedyne wymagania, jakimi kierowano się podczas tworzenia tego modelu. 

Zasilanie
Alkohit X100 zaprojektowany został z myślą o jak najniższych kosztach eksploatacyjnych, z uwagi na dużą ilość pomiarów w firmach oraz instytucjach. To fundamentalne założenie zostało osiągnięte przez takie cechy jak możliwość wykonywania pomiaru za pomocą nasadki lejkowej oraz wyposażenie alkomatu w baterię litowo-jonową (podobną jak w telefonach komórkowych) ładowaną z sieci elektrycznej lub przez port USB komputera. Czas pracy na naładowanej baterii przez około 20 godzin to niewątpliwie zaleta. 

Różne możliwości pomiaru
Unikalne i innowacyjne mocowanie ustników w modelach Alkohit ®, z możliwością obrotu o 360° pozwala na komfortowe przeprowadzanie pomiarów. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo w przypadku wystąpienia czynników zewnętrznych powodujących poruszanie się urządzenia w trakcie wdmuchiwania powietrza (ustnik przekręci się, a nie wyrządzi szkody osobie badanej). Również zastosowanie ustnika lejkowego, na którym można wykonać do kilkudziesięciu tysięcy pomiarów jest nieczęsto spotykane wśród alkomatów. Wszystkie te zalety powodują, że bez wątpienia analizator wydechu Alkohit ® X100 jest idealnym produktem

 

Dodatkowe funkcje urządzenia
Alkohit X100 został naszpikowany wieloma innymi funkcjami, takimi jak licznik oraz pamięć pomiarów, sygnalizację rozładowania baterii, pomiary w trybie manualnym i automatycznym, datę oraz zegar czasu rzeczywistego, funkcję automatycznego wyłączenia oraz inne. Darmowy program umożliwia zgranie 20 000 pomiarów na komputer oraz przeniesienie ich do arkusza kalkulacyjnego Excel.

Technologia pomiarowa
Zaawansowana technologia pomiarowa pozwoliła zastosować w Alkohit X100 układ kontroli wdmuchiwania powietrza, pobierania próbki, system kontroli blokujący wykonanie pomiaru, jeśli na czujniku znajduje się alkohol z poprzedniego pomiaru oraz dwuwylotowy czujnik elektrochemiczny posiadający elementy platyny i ultranowoczesny procesor.

Bezprzewodowy wydruk pomiaru
Wielozadaniowość tego wyjątkowego alkomatu idzie jeszcze dalej oferując opcjonalnie moduł bluetooth pozwalający na bezprzewodowy wydruk pomiaru z kilkudziesięciu alkomatów Alkohit X100 na jednej drukarce termicznej.

Bezpieczeństwo
Ustniki do alkomatu Alkohit X60 posiadają blokadę uniemożliwiającą zaciągnięcie się powietrzem z alkomatu. W dzisiejszych czasach ma to priorytetowe znaczenie ze względu na różne choroby zakaźne: ptasią grypę, sepsę itp. Każdy model alkomatu serii Alkohit ® posiada osobną szczegółową instrukcję obsługi w języku polskim oraz kartę gwarancyjną specjalnie dostosowaną do parametrów danego modelu.

 

 

Alkomat dowodowy
Alkomat na życzenie Klienta może posiadać świadectwo wzorcowania** wydane przez Laboratorium Wzorcujące akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji. Dzięki temu alkomat jest „dowodowy” - wydruki wyników mogą stanowić materiał dowodowy w sprawach sądowych* (usługa jest dodatkowo płatna).

*szczegóły w instrukcji obsługi urządzenia
 **dodatkowe płatne usługi: świadectwo wzorcowania

Jak dokonać pomiar, aby otrzymać najdokładniejsze wyniki?
Najważniejszą funkcją alkomatu jest poinformowanie o tym, w jakiej fazie osoba po spożyciu się znajduje - w fazie wchłaniania (kiedy to stężenie rośnie z czasem), czy w fazie spalania (stężenie z czasem maleje). Aby otrzymać jak najdokładniejszy pomiar stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, należy:

 • odczekać minimum 30 minut od ostatniego posiłku lub spożywania napoju;
 • wykonać minimum 3 pomiary, każdy w odstępie 1 minuty - zapisać największy wynik;
 • czynność powtórzyć w równych odstępach czasu co 30 minut, aby sprawdzić, czy stężenie alkoholu w organizmie spada czy rośnie. Wtedy możemy oszacować w przybliżeniu, kiedy organizm zostanie oczyszczony.

 

Zawartość zestawu

 • Alkohit X100
 • Baterię wielokrotnego ładowania Li-ion 1000mAH 3,7V
 • Kabel do połączenia Alkohit X100 z komputerem
 • 2 szt. lejków (nasadek lejkowych)
 • 5 szt. ustników - każdy pakowany osobno
 • Ładowarkę do gniazdka sieci elektrycznej
 • Kartkę z linkiem do pobrania oprogramowania zgodnym z numerem seryjnym urządzenia
 • Skrzyneczkę aluminiową
 • Instrukcję obsługi zawierającą mapę limitów w krajach Europy
 • Kartę gwarancyjną zawierającą: dokument potwierdzający kalibrację urządzenia oraz parametry kalibracyjne

Parametry techniczne:
DANE PODSTAWOWE
Typ alkomatu:
Profesjonalny
Rodzaj sensora:
Elektrochemiczny
Wymienny sensor:
Brak danych
Darmowa kalibracja:
Tak
Kolor:
Czarny
POMIAR ALKOMATU
Sposób pomiaru:
Ustnik lub lejek
Wymienny ustnik:
Tak
Możliwość pomiaru bez ustnika:
Tak
Czas pomiaru:
< 5 sek
Dokładność pomiaru:
±5%
Skala pomiaru:
0.00 - 6.30‰
FUNKCJE ALKOMATU
Pomiar pasywny:
Tak
Czujnik przepływu powietrza:
Tak
Wyświetlacz LCD:
Tak
Wskaźnik kalibracji:
Nie
Licznik pomiarów:
Tak
Drukowanie wyniku pomiaru:
Nie
Alarm słabej baterii:
Brak danych
Złącze USB:
Tak
Podświetlenie ustnika:
Nie
DANE FIZYCZNE
Zasilanie:
Bateria Li-ion 3.7V
Wymiary:
128 x 59 x 27 mm
Waga:
148 g
Gwarancja:
36 miesięcy

3 lata - Gwarancja udzielana przez producenta na okres 36 miesięcy.

3 lata

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel