Osuszacze powietrza

Wyświetlane 1-7 z 7

W jakich sytuacjach należy stosować osuszacz powietrza?

Stosowanie coraz lepszej izolacji cieplnej i coraz nowocześniejszych, niemal całkowicie szczelnych okien sprawiło, że zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie zaczęły pojawiać się problemy z wilgocią, która nie znajduje naturalnych dla siebie dróg ujścia.

W starym budownictwie z kolei wilgoć może być wynikiem braku izolacji (zwłaszcza od strony posadzki) lub zwykłych błędów konstrukcyjnych. Bez względu na przyczynę, dla której wilgoć w mieszkaniu się pojawiła, najlepszym i najszybszym sposobem na jej neutralizację są profesjonalne osuszacze powietrza.

Przed czym chroni nas domowy osuszacz powietrza?

Wilgoć gromadząca się w naszych domach i mieszkaniach stanowi spory problem, tworząc środowisko idealne dla rozwoju:

  • grzybów (w tym głównie pleśni),
  • bakterii,
  • różnych drobnoustrojów.

Wszystkie te czynniki niosą ze sobą realne zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt, zwłaszcza jeśli czas ekspozycji na ich działanie liczony jest nie w dniach czy tygodniach, ale w miesiącach i latach.

Jak pozbyć się nadmiaru wilgoci z domu?

Gromadząca się w domach i mieszkaniach wilgoć to coś, czego zwyczajnie nie sposób uniknąć. Wnosimy ją sami wraz z mokrymi ubraniami (również rozwieszonym praniem), a nawet z własnym oddechem. Wilgoci tej można się jednak dość łatwo pozbyć. Najlepszym i najprostszym sposobem na pozbycie się tego zagrożenia jest wstawienie do domu czy mieszkania odpowiednio mocnego osuszacza powietrza, który bardzo szybko poradzi sobie z nadmiarem nagromadzonej w całym wnętrzu wilgoci, redukując jej zawartość w powietrzu do wybranego przez nas poziomu. W ten sposób wszystkie pomieszczenia zostaną osuszone, bez niepotrzebnego i równie niepożądanego efektu przesuszania samego powietrza.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 1250 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-03
Zamówienia sprawnie dostarczone
2024-07-01
Sprawnie i bezproblemowo
pixel