Prostowniki samochodowe

Wyświetlane 1-15 z 15

Prostowniki samochodowe są urządzeniami służącymi do ładowania akumulatorów, niezbędnymi w każdym garażu. Wybór odpowiedniego prostownika nie jest sprawą łatwą. Można wybierać spośród tanich urządzeń amatorskich, po znacznie droższe, profesjonalne.

Podział prostowników

Jest ściśle związany z rodzajem akumulatorów, które mamy. Inny prostownik będzie do ogniwa kwasowo-ołowiowego, a inny do żelowego. Możemy wybierać spośród prostowników standardowych, trakcyjnych mikroprocesorów i ładowarek impulsowych.

Na szczególną uwagę zasługują prostowniki z rozruchem, posiadające funkcję wspomagania, szczególnie pomocną zimą, przy szybkim odpalaniu auta. W naszej ofercie znajdują się modele posiadające zabezpieczenie przeciw zwarciu biegunów, przeciążeniu i odwrotnej biegunowości.

Parametry wyboru prostowników

Prostownik powinien być wybierany według parametrów idealnie dopasowujących go do posiadanego akumulatora. Wybierając urządzenie z naszej oferty, zwróć więc uwagę na szczytowy i skuteczny prąd ładowania, napięcie wyjściowe i zasilające, rodzaj akumulatora, jego ciężar i wymiary.

Akumulator musi mieć odpowiedni stopień naładowania

Zarówno przeładowanie, jak i niedoładowanie, nie są zalecane dla żywotności i wydajności akumulatora. W przeładowanym akumulatorze elektrolit może wykipieć, niedoładowany znacznie krócej utrzyma ładunek elektryczny. Nie należy też doprowadzać do całkowitego wyładowania akumulatora, ponieważ utrudni to jego ponowne napełnienie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 1190 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-02
Wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam sklep i produkt!
2024-04-01
Ok
pixel