Ozonatory do oczyszczania powietrza

Wyświetlane 1-11 z 11

Ozonatory powietrza (generatory ozonu) to idealne rozwiązanie zarówno do domu, mieszkania, jak i samochodu. Ozonator powietrza jest urządzeniem wyposażonym w wydajny generator ozonu, którego zadaniem jest ujemna jonizacja i emisja prozdrowotnych cząsteczek powietrza. W ten sposób możliwe jest oczyszczanie powietrza, dezynfekcja układu klimatyzacji w samochodzie, usuwanie nieprzyjemnych zapachów, a także zabicie bakterii, wirusów i drobnoustrojów.

Generator ozonu to rozwiązanie uniwersalne

Ozonator powietrza (generator ozonu) jest rozwiązaniem, które sprawdzi się praktycznie wszędzie. Ozonator powietrza nadaje się zarówno do domu (ozonator domowy), jak i do samochodu (ozonator samochodowy). Ozonatory powietrza znajdują zastosowanie także w auto myjniach, zakładach blacharskich oraz w firmach zajmujących się czyszczeniem tapicerki. Generator ozonu przeznaczony do mieszkania będzie z kolei idealnym rozwiązaniem dla alergików.

Ozonatory – co to jest i jak działają?

Ozonatory powietrza to urządzenia generujące ozon. Ponieważ ta wyjątkowa odmiana tlenu jest wysoce reaktywna, prawie niemożliwe jest przechowywanie ozonu przez dłuższy czas. Dlatego musi być on wytwarzany na miejscu za pomocą odpowiednich generatorów. Zasady działaniach tych urządzeń nie są skomplikowane. Ozonatory samochodowe pobierają tlen z powietrza i poddają jego cząsteczki wyładowaniom elektrycznym.

W ten sposób atomy ulegają rozszczepieniu, a następnie łączą się z cząsteczkami tlenu, tworząc ozon, który jest uwalniany z generatora na zewnątrz. Ozon „przyczepia się” do cząsteczek bakterii, grzybów, zarazków czy zapachów na poziomie molekularnym, niszcząc ich ścianę komórkową. Proces ten eliminuje zanieczyszczenia, jednocześnie zamieniając ozon z powrotem w tlen. Dlatego dobre ozonatory samochodowe są tak wysoce skuteczne.

Ozonator – jak wybrać odpowiedni model?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz ozonatory powietrza samochodowe i urządzenia przeznaczone do innych zastosowań. Wszystkie modele pochodzą od sprawdzonych producentów. Różnią się od siebie m.in. mocą, maksymalną wydajnością ozonu, możliwością regulacji wydajności oraz dodatkowymi funkcjami.

Większość z dostępnych urządzeń wykorzystuje opisaną metodę produkcji ozonu, opartą o wyładowania koronowe. W asortymencie dostępne są zarówno podstawowe ozonatory, których cena nie przekracza kilkuset złotych, jak i zaawansowane modele o wartości kilku tysięcy złotych. Łatwo znajdziesz odpowiednie urządzenie, bez względu na to czy potrzebny Ci ozonator samochodowy do użytku indywidualnego, czy do wykorzystania w działalności gospodarczej.

Który ozonator wybrać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli szukasz modelu idealnego do ozonowania powietrza oraz produktów spożywczych w mniejszych przestrzeniach (np. do 35 m²) wybierz tańszy ozonator o mocy ok. 30-40 W i maksymalnej wydajności 700-1000 mg/h. Gdy potrzebujesz zaawansowanego generatora najwyższej klasy, w naszej ofercie znajdziesz urządzenia o mocy nawet 900 W i wydajności do 120 000 mg/h. To modele, które doskonale sprawdzą się do ozonowania bardzo dużych przestrzeni. Są idealne w przypadku takich branż, jak: gastronomia, hotelarstwo czy przemysł spożywczy.

Ozonatory samochodowe i nie tylko – wiele dodatkowych funkcji

Obsługa wszystkich dostępnych w SmartMoto.pl ozonatorów jest prosta. Poradzą z nią sobie nawet osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z tego typu sprzętem – wystarczy zapoznać się z dołączoną do produktu instrukcją użytkowania. Oferujemy modele charakteryzujące się bardzo solidnymi konstrukcjami, odpornymi na trudne warunki warsztatowe i przemysłowe. Niektóre z nich mają wielofunkcyjne dotykowe panele sterowania z dużym wyświetlaczem, inne posiadają analogowe przyciski.

Bez trudu znajdziesz ozonatory samochodowe z praktyczną regulacją wydajności, automatyczną funkcją opóźnienia włączenia oraz możliwością wyboru kilku trybów pracy. Jeśli masz pytania związane z tym, jak dobrać ozonator np. do specyfiki prowadzonego biznesu – zapraszamy do kontaktu. Wskażemy odpowiednie urządzenie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 1220 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-06
Jestem zadowolony. Dziękuję i pozdrawiam.
2024-05-26
Wszystko zgodnie z planem
pixel